piątek, 21 sierpnia 2020

WoodZone – gra o pracy drwala na Kickstarterze

21 sierpnia uruchomiona została kickstarterowa kampania, w ramach której zbierane są fundusze na rzecz gry WoodZone. Produkcja ta pozwoli odbiorcom posmakować fachu drwala i da szansę na zrobienie wirtualnej kariery w drzewnej branży, oferując zabawę pod postacią miksu strategii ekonomicznej, symulatora oraz RPG-a. Rynkowy debiut owego tytułu przewidziano natomiast na IV kwartał 2020 roku, przy czym mowa o wypuszczeniu wersji PC na Steam Early Access.

Tworzeniem tej oryginalnej skądinąd propozycji zajmuje się polsko-niemieckie studio DeSand, o którym wspominałam zresztą całkiem niedawno na moim blogu. Owa ekipa pracuje bowiem jednocześnie nad inną grą, a konkretnie Lands of Raynar. Intrygującą mieszanką strategii i rolpleya, o jakiej to właśnie informowałam w jednym ze swoich poprzednich wpisów. Widać więc, że twórców ciągnie do nieszablonowych pomysłów oraz rozgrywki opartej na połączeniu różnych gatunków. Z kolei wydawniczą pieczę nad WoodZone trzymają rodzime firmy Ultimate Games S.A. i Gaming Factory S.A.

Jak obiecują producenci, gameplay WoodZone pogodzi przystępność z szerokim wachlarzem dostępnych opcji, których to urodzaj świadczy o skrupulatnym podejściu deweloperów do wziętej na warsztat tematyki. Podejmując się zawodu drwala, gracz podąży preferowaną przez siebie ścieżką kariery. Dlatego też będzie można chociażby skupić się na budownictwie drewnianym bądź pozyskiwaniu lub transporcie drewna. Dostaniemy także szansę zarówno na rozwijanie własnej firmy, jak i na działalność w barwach cudzej korporacji. Oprócz tego, produkcja ma odznaczać się otwartym, proceduralnie generowanym światem, realistyczną warstwą ekonomiczną oraz modułowym systemem budowania, który umożliwi nam zaprojektowanie dowolnego budynku (np. obiektu przemysłowego czy domu mieszkalnego).

Życie obrotnego drwala w ujęciu studia DeSand powstaje nie tylko z myślą o trybie dla pojedynczego gracza, lecz również o zabawie sieciowej (rywalizacja i kooperacja). A jeśli chodzi o oprawę wizualną, grafika postawi na przyjemne dla oka 3D w stylu low poly. Wracając do aktualnej kampanii crowdfundingowej, akcja potrwa do 20 września bieżącego roku i zakończy się sukcesem pod warunkiem uskładania minimum 10 tysięcy euro. Warto zarazem wiedzieć, że ewentualni darczyńcy otrzymają m.in. dostęp do grywalnej wersji demonstracyjnej. Zainteresowanych wsparciem projektu zapraszam na kickstarterową stronę WoodZone, gdzie można też znaleźć więcej informacji. Steamową kartę produktu ulokowano zaś pod tym adresem.

 

 

 

28 komentarzy:

 1. W sumie fajnie wcielić się w takiego drwala :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę. To bardzo fajny pomysł na grę. :)

   Usuń
 2. Mogłaby mnie zainteresować ta gra😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej bym sie nudziła.. tak przeczuwam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Zależy, co się komu podoba. Mnie z kolei zaciekawił ten tytuł - za sam pomysł ogółem i z uwagi na elementy strategii ekonomicznej. :)

   Usuń
  2. Moze i tak ale to jednak nie to ;)

   Usuń
  3. Rozumiem, po prostu nie Twój klimat. :)

   Usuń
  4. No nie... to nie Heroes :D

   Usuń
  5. To będzie zupełnie inna gra. :)

   Usuń
 4. Takie gry strasznie wciągają...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze grafika w tej grze wygląda ekstra! Ma to jakiś swój nieprzeciętny klimat!

  Zapraszam na nowy post: czytanko.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkiem fajnie prezentuje się ta gra.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda to naprawdę sympatycznie. Osobiście nie gram ale małżonek tak, dlatego jestem w stanie ocenić wizualnie. Zachęcający post. Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy pomysł. Nie przypominam sobie, by do tej pory istniała jakaś gra pozwalająca poznać fach drwala od podszewki. Mam nadzieję, że kampania wypali i będzie można szybko zobaczyć tę grę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też liczę na sukces kampanii tej gry. Widać, że twórcom nie brak ciekawych pomysłów. :)

   Usuń
 9. Wirtualna kariera drwala. Brzmi trochę głupio, ale jest też w tym coś fajnego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby zatem fajny pomysł poszedł w parze z należytą jego realizacją. Jestem dobrej myśli i liczę, że tak będzie. :)

   Usuń
 10. Lubie takie gierki, choć zazwyczaj szybko się nimi nudzę 😜

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.