piątek, 7 sierpnia 2020

Lands of Raynar – premiera w 2022 r.

Na 2022 rok zaplanowano rynkowy debiut pierwszoosobowej gry Lands of Raynar, która zaserwować ma odbiorcom nietuzinkową mieszankę RTS-a i RPG-a z otwartym światem. Do enigmatycznego, a przy tym przepełnionego aurą mistycyzmu świata, gdzie zostanie osadzona akcja owej produkcji, bankowo będą mogli wybrać się użytkownicy komputerów PC i konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Niemniej istnieje również pewna szansa, że do powyższego grona dołączą jeszcze posiadacze innej, branej pod uwagę platformy – Nintendo Switch.

Projekt, którego producentem jest polsko-niemieckie studio DeSand, a wydawcą rodzime Gaming Factory S.A., przeniesie odbiorców do krainy Raynar. Spowitego gęstą siatką sekretów uniwersum, jakie to czerpać ma z europejskich mitologii, w tym przede wszystkim z celtyckich i słowiańskich zasobów kulturowych. Zgłębianie tajemnic tytułowych ziem spadnie zaś na barki wirtualnego alter ego gracza, a mianowicie Karii – jednej z mieszkanek owego regionu. Główna bohaterka podąży więc tropem zagadek z przeszłości, mogąc przy okazji liczyć na towarzystwo niezwykłego jelonka Ivy. Jednocześnie trzeba będzie uważać na niebezpieczeństwo ze strony mitycznej istoty Mórrí oraz popleczników tegoż stworzenia, którym przyjdzie nam stawiać czoła.

Według oficjalnych zapowiedzi, narracyjna warstwa produkcji będzie nie tylko rozbudowana, ale i postara się dostarczyć szerokiego wachlarza emocji. Co więcej, angażująca fabuła ponoć pójdzie tu w parze z pieczołowicie wykreowanym światem. Twórcy kuszą ponadto obietnicą tchnięcia powiewu świeżości do środowisk o otwartym charakterze, a także zróżnicowaniem na niwie rozgrywki, która – jak wspomniałam we wstępie – bazować ma na zbrataniu gry fabularnej ze strategią czasu rzeczywistego. Podkreślić zarazem należy, że deweloperzy zaimplementują w Lands of Raynar tzw. mechanikę niewiedzy. W ramach tego specjalnego systemu, który, swoją drogą, ma za zadanie zwiększyć realizm, sami zatroszczymy się o odpowiednie poznanie otoczenia, posiłkując się np. zwiadowcami. A czego jeszcze możemy spodziewać się po owocu prac ekipy DeSand? Ano choćby rozwijania rodzinnej wioski Karii czy podejmowania działań na rzecz odbudowania pradawnej cywilizacji, której to śladów będziemy poszukiwać, goniąc za rozmaitymi sekretami.

Przyznam, że pozycja ta zanosi się na intrygujący kawałek kodu. Pozostaje zatem mieć nadzieję, by wirtualna podróż do Raynaru faktycznie okazała się nad wyraz interesującym doświadczeniem. Dodam, iż gra posiada już swoją kartę na platformie Steam, dostępną pod tym adresem. A poniżej do obejrzenia zwiastun owej produkcji.

 

 

 

16 komentarzy:

 1. cóż - wygląda to wszystko naprawdę świetnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czuję, że szykuje się bardzo zacna produkcja. :)

   Usuń
 2. Muszę przyznać, że mnie bardzo zaciekawiła, jak tylko w końcu wyjdzie ps5 to pewnie się skuszę na ten tytuł :D

  Zapraszam na konkurs: czytanko.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również uważam, że w tej grze tkwi duży potencjał. :)

   Usuń
 3. Jaka piękna zapowiedź. Szkoda, że na ps5, a nie ps4. No i ten jeleń na końcu to tak jakby ściągnięty z Pottera :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do premiery jest dużo czasu, więc może zdążysz się zaopatrzyć w PS5, o ile to rozważasz. :)

   Usuń
 4. Zapowiada się całkiem ciekawie :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę i liczę, że pełna wersja spełni pokładane w niej nadzieje. :)

   Usuń
 6. Wygląda magicznie *.* Zwłaszcza ten jelonek ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, by gra okazała się faktycznie tak ciekawa, na jaką obecnie wygląda. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.