czwartek, 20 sierpnia 2020

Yupitergrad na PC VR tuż tuż

 

Już niebawem, bo 27 sierpnia tego roku, nastąpić ma premiera zakręconej gry platformowo-logicznej Yupitergrad, która to powstała z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Projekt poznańskiego studia Gamedust zadebiutuje wtedy na platformach Steam, Viveport i Oculus Store. Co istotne, mowa o wersjach dla gogli HTC Vive oraz Oculus Rift. Niemniej w planach są jeszcze edycje dedykowane PlayStation VR, a także Oculus Quest, lecz ich nadejście przewidziano na późniejszy termin.

Yupitergrad to specyficzna propozycja, która brata ze sobą kosmiczno-dieselpunkowe klimaty oraz słowiańskie akcenty w humorystycznym wydaniu. Podczas rozgrywki założymy tutaj skafander astronauty, jakiemu przydzielono misję odwiedzenia bazy w atmosferze Jowisza. Nasz protagonista ma tam bowiem zająć się testami pewnego urządzenia i eksperymentalną produkcją paliwa, a po wykonaniu roboty, udać się w drogę powrotną do domu. Zamiast jednak spokojnie odhaczyć wszystkie punkty na liście rzeczy do zrobienia, główny bohater będzie musiał zmierzyć się z pakietem niespodziewanych komplikacji.

Stawianie czoła napotkanym wyzwaniom wymagać ma w Yupitergrad solidnej gimnastyki i akrobatycznych wręcz popisów. Nie bez powodu zatem materiały promujące grę używają w odniesieniu do protagonisty określenia „kosmiczny Tarzan” oraz porównań do Indiany Jonesa. Mianowicie rodzimi deweloperzy uczynili sednem tutejszej zabawy przemieszczanie się pomiędzy platformami przy pomocy linek z hakami oraz korzystanie ze specjalnych wyskoczni, jakimi to wypełniono pewną stację kosmiczną. Co równie ważne, takowa konstrukcja otoczenia posłuży jednocześnie do zaserwowania odbiorcy szeregu zagadek środowiskowych, przy rozwiązywaniu których będzie liczyć się nie tylko logiczne myślenie, lecz także refleks.

Ekipa z Gamedust szykuje dla graczy 50 etapów do zaliczenia, które to opakowano cel-shadingową grafiką. Dodać zarazem należy, że – jak obiecują twórcy – ta intensywna rozrywka w wirtualnej rzeczywistości nie grozi wystąpieniem zawrotów głowy. A to za sprawą innowacyjnego zaprojektowania środowiska gry. W każdym razie, przypominam, iż Yupitergrad ujrzy światło dzienne już 27 sierpnia na Steamie, Oculus Store i Viveporcie. Tego samego dnia tytuł zostanie też udostępniony w ramach usługi subskrypcyjnej Viveport Infinity. Pozwolę sobie przy okazji napomknąć, że sklepy Viveport i Steam umożliwiają obecnie dodanie owej pozycji do swojej listy życzeń. Cena tej polskiej produkcji wynieść ma natomiast 14,99 dolarów amerykańskich.

 

 

9 komentarzy:

 1. Tym razem podziękuję, bo bardziej lubię przygodówki. Chociaż widać, że gra ma potencjał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, widać, że twórcy mieli ciekawy pomysł. :)

   Usuń
 2. Ta gra jakoś mnie nie zaciekawiła :/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jest dość specyficzna, ale może pomóc w budowaniu klimatu. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Cóż, nie da się wszystkim dogodzić, zwłaszcza w przypadku specyficznych produkcji. :)

   Usuń
 5. Witam, rozumiem, może kiedy indziej trafi się coś bardziej w Twoim guście. :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.