środa, 10 stycznia 2018

Last Encounter – premiera w II kwartale 2018 roku


Niezależne chorwackie studio Exordium Games, którego portfolio obejmuje m.in. epizodyczną przygodówkę Bear With Me i symulacyjno-strategiczną Agendę, ogłosiło, kiedy nastąpi premiera jego najnowszego projektu o nazwie Last Encounter. Ta kosmiczna gra trafi do sprzedaży w II kwartale 2018 roku – wpierw zawita na komputery PC, a potem na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Last Encounter to połączenie roguelike’a i twin-stick shootera z rozbudowaną customizacją broni. Co prawda ów tytuł nie zalicza się do produkcji, które przypisują dużą rolę fabule, ale znajdzie się tu symboliczna otoczka, tłumacząca nasze poczynania w trakcie zabawy. Mianowicie przeniesiemy się do odległej przyszłości, kiedy to intergalaktyczne przestrzenie są ogólnodostępne dla ludzi. No, może nie do końca. Bo choć w owych czasach człowiek zdołał się już sporo nalatać pomiędzy różnymi ciałami niebieskimi, nadszedł niestety kres beztroskich wojaży. Ba, nad ludzkością zawisło widmo totalnej zagłady, za co należy „podziękować” agresywnej i zaawansowanej technologicznie rasie obcych. Jednakże nie wszystko jeszcze stracone, gdyż pewnej grupie śmiałków nie brak odwagi do walki o przetrwanie.


Tak, wśród tych dzielnych pilotów będziemy my, czyli gracze, podróżując po proceduralnie generowanych zakątkach galaktyki. Jak obiecują deweloperzy, kosmiczne środowisko zafunduje odbiorcom odpowiedni urodzaj pod kątem przeciwników i innych zagrożeń. Co więcej, nasza gwiezdna flota dysponować ma technologią klonowania własnych jednostek, a także możliwością projektowania broni z wymiennymi komponentami. Zwłaszcza ten ostatni aspekt posłuży ponoć za spore pole do popisu. Otóż latające łajby, jakie będziemy odblokowywać i ulepszać wraz z kolejnymi postępami, zostaną zaopatrzone w specjalny system uzbrojenia, oparty na instalacji wszelkiego sortu części. Last Encounter pozwoli nam wybrać dla przykładu typ pocisku czy wzorzec ostrzału, co przełoży się na setki możliwych kombinacji.

Do walki z kosmicznymi najeźdźcami przystąpimy w trybie pojedynczego gracza bądź lokalnego co-opa (maksymalnie 4-osobowe sesje). Zwiastun do obejrzenia poniżej, a oficjalna witryna produkcji kryje się pod tym linkiem.


3 komentarze:

  1. Trochę Resoguna mi przypomina, ale to dobrze ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie Resogun ominął, ale może kiedyś nadrobię. Rozumiem, że warto obadać wspomniany przez Ciebie tytuł, skoro masz pozytywne skojarzenia. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.