wtorek, 23 stycznia 2018

Rig or Skill: PC Brawl – pecetowe walki w drodze


Fat Dog Games, polski wydawca gier niezależnych, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejny tytuł w swoim portfolio. Tym razem szykuje dla nas propozycję, którą opracowuje trzyosobowe studio Don't Bite Devs z Legionowa. Tworzonym przez rodzimą ekipę tytułem jest zaś Rig or Skill: PC Brawl, gdzie do internetowych pojedynków przystąpią wysokiej klasy pecety.

Wyżej wymieniona pozycja zostanie udostępniona w modelu free-to-play, a jej autorzy, którzy zasilali wcześniej zespół stojący za psychologicznym horrorem Inner Voices, kierowali się przy nowym projekcie głównie dwoma pomysłami. Pierwszy to kreatywne wyrażenie sympatii dla popularnej, towarzyskiej gry zręcznościowej cymbergaj. Druga idea wzięła się natomiast ze swoistej chęci dowcipkowania na temat memów o PC Master Race. Przyznać zatem trzeba, że w głowie deweloperów zaświtał oryginalny i całkiem zakręcony mariaż koncepcji.

Poszczególne starcia rozegramy na specjalnych arenach, które przypominać mają płyty główne. Po ustawieniu parametrów naszej maszyny, rozpoczynamy bitkę z przeciwnikiem, a podstawowy klucz do sukcesu tkwi w udanym atakowaniu CPU oponenta, do czego służą dwa rodzaje jednostek mobilnych: odbijająca się oraz wybuchająca przy kontakcie z przeszkodą. Jeśli liczba klatek na sekundę we wrogim komputerze spadnie do zera, wygrana należy do nas. W międzyczasie musimy też oczywiście pamiętać o ochronie własnego sprzętu, co zrobimy dzięki jednostkom pozwalającymi na formowanie barier i pułapek.

Rig or Skill: PC Brawl powstaje przede wszystkim z myślą o społecznościowych aspektach zabawy, a sieciowe walki możliwe będą zarówno w trybie rankingowym, jak i bez systemu klasyfikacji. Pomimo tego nie zapomniano także o trybie dla pojedynczego gracza. Co istotne, solowe sesje przybiorą kształt łamigłówkowych zadań, każąc dla przykładu wypuścić mobilną jednostkę tak, by uporała się z serią ścian i teleportów. Warto jednocześnie nadmienić, iż takowe wyzwania dadzą szansę na zbieranie punktów doświadczenia oraz związany z tym awans na wyższe poziomy.

Twórcy żartobliwie uprzedzają, że gracze nie muszą bać się o ewentualny stan swoich komputerów, odpalając Rig or Skill. Tak więc, spokojnie – żaden prawdziwy piecyk nie ucierpi w wyniku takich zmagań, bo biją się przecież wirtualne urządzenia. A kiedy premiera? W I kwartale 2018 roku na Steamie (PC).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.