środa, 17 stycznia 2018

Play With Me już dostępne


Od 17 stycznia każdy może przystąpić do niebezpiecznej rozgrywki z panem „Iluzją”, którego zbrodnicza przebiegłość nie ustępuje słynnemu Jigsawowi z filmowej serii grozy „Piła”. A to dlatego, że tego właśnie dnia, jak zresztą ostatnio zapowiadano, do sprzedaży trafiła produkcja o nazwie Play With Me.

Wyżej wymieniony tytuł to przygodowy horror typu escape room, za którego opracowanie odpowiada niezależny deweloper AIREM, podczas gry funkcję wydawcy pełni tutaj IQ Publishing. Ta luźno nawiązująca do kinowych „Pił” pozycja skupia się wokół poczynań człowieka o pseudonimie „Iluzja”, a także niejakiego Roberta Hawka. Pierwszy z tychże jegomości to sprawca całego zamieszania, ponieważ specjalizację owego osobnika stanowią seryjne zabójstwa. Drugi jest zaś dziennikarzem śledczym, który od pewnego czasu pisze artykuły na temat popełnianych przez „Iluzję” zbrodni. Co więcej, pan Hawk podejmuje intensywne działania na rzecz odkrycia tożsamości mordercy, mając przy tym wsparcie prywatnego detektywa – Patricka Clarka. I mimo że reporterskie dochodzenie pozwala zbliżyć się do sekretów niemilca, odbywa się to w wyjątkowo niefortunnych okolicznościach.

Robert Hawk ulega bowiem wypadkowi drogowemu, po czym rozpływa się w powietrzu. Jak łatwo zgadnąć, do zaistniałej sytuacji przyczynił się tropiony zabójca. Co prawda dziennikarz nie wyzionął jeszcze ducha, lecz jego życie i tak wisi na włosku. Uwięziony przez „Iluzję”, musi stawić czoła korowodowi zagadek, które wymyślił ów przestępca. Taka podstawa fabularna posłużyła z kolei do zafundowania odbiorcom różnych ciekawych pomysłów na gruncie mechaniki. Wśród reklamowanych idei mamy chociażby opcję wykorzystania obiektów z naszego, czyli rzeczywistego otoczenia, by wpłynąć na środowisko gry. Stąd dmuchnięcie w mikrofon spowoduje zgaszenie świeczki itp. Natkniemy się też na zadania poboczne i popularne w wirtualnej rozrywce wybory moralne, od których zależeć ma finał morderczej zabawy. Co ponadto zaoferuje Play With Me? Ano przykładowo dostęp do wybranych funkcji w komórce grywalnej postaci, system wymagający pilnowania psychiki bohatera, zmienne nastawienie NPC-ów oraz pewne elementy losowości.

Jeśli ktoś miałby ochotę zmierzyć się z wyzwaniami, które szykuje dla swoich ofiar obywatel „Iluzja”, grę – jak informowałam na samym początku – można nabyć już teraz. Gdzie? Ano na Steamie. Standardowa cena produktu wynosi 35,99 zł, przy czym obecnie trwa promocja z okazji premiery, pozwalająca kupić ten tytuł 15% taniej. Obniżka obowiązuje do 24 stycznia 2018 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.