wtorek, 23 października 2018

Castle of Heart ze wsparciem dla full HD w telewizorachCastle of Heart, platformowa gra akcji od niezależnego studia 7LEVELS z Krakowa, wspiera odtąd ekrany posiadające funkcję full HD. Nie jest to jednak jedyna rzecz, którą wprowadzono do polskiego tytułu wraz z najświeższą aktualizacją. Wypuszczony w tym miesiącu update przynosi też pewne poprawki na gruncie działania produkcji, a ponadto likwiduje problemy z wyświetlaniem stałej liczby klatek w ciągu sekundy.

Castle of Heart to zręcznościowa propozycja, która zadebiutowała na konsolach Nintendo Switch w drugiej połowie marca bieżącego roku. Rodzimy projekt pozwala odbiorcom przywdziać zbroję dzielnego, a przy tym dosłownie twardego i zarazem delikatnego rycerza. Za takim dość osobliwym połączeniem cech u naszego protagonisty nie stoi bynajmniej to, że główny bohater tylko udaje mężnego i w rzeczywistości trzęsie się przy byle okazji. Przykry los skrzyżował bowiem ścieżki wojaka z podłym czarnoksiężnikiem, który rzucił na niego klątwę. Przekleństwo zmienia zaś nieszczęśnika w ruchomy posąg, a żadna z tego frajda, zwłaszcza herosowi może teraz prędzej odpaść to i owo.


Co zrozumiałe, nasz podopieczny nie zamierza odpoczywać, póki nie dopadnie złego maga. Bo nie dość, że chce wrócić do normalności, to jeszcze pragnie odzyskać porwaną ukochaną. Swoją drogą, sprawca zaistniałego zamieszania po części sam sobie strzelił w kolano. Wprawdzie kamienna struktura rycerza nie jest odporna na kruszenie, lecz ów proces powstrzymuje właśnie nieustanna walka. A któż nie nadaje się do ubijania lepiej niż pomagierowie czarnoksiężnika, pomijając oczywiście nadrzędnego łotra? Dlatego rozgrywka polega tutaj na śmiałym parciu przed siebie i konfrontacjach z kolejnymi wrogami. Co ciekawe, gdy zdrowie spadnie nam do niebezpiecznego poziomu, możemy zostać bez jednej ręki. I owszem, odłamana kończyna nie zabroni kontynuowania bitki, lecz nie będziemy już w stanie machać dwoma mieczami równocześnie.

Regularne starcia wymagają w grze zarówno dynamicznego działania, jak też stosowania odmiennych strategii, co ma związek z obecnością różnego typu oponentów oraz dostępnego oręża (bronie krótkiego i dalekiego zasięgu, liczne power up’y). Tło dla naszych poczynań stanowią natomiast scenerie, przy tworzeniu których za subtelne źródło natchnienia posłużyły rzeczywiste miejsca. W każdym razie, ewentualni zainteresowani mogą nabyć Castle of Heart za pośrednictwem Nintendo eShop, gdzie aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja, zezwalająca na zakup tytułu 33% taniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.