środa, 3 października 2018

Trancelation – wczesny dostęp niebawemPopisywanie się zręcznymi palcami i jednoczesne trenowanie umiejętności językowych. A wszystko to przy akompaniamencie pulsującej muzyki elektronicznej oraz z feerią neonowych świateł w tle. Takie właśnie ma być Trancelation, które 17 października bieżącego roku zadebiutuje na Steam Early Access.

Za opracowanie tej niezależnej produkcji odpowiada warszawskie studio MythicOwl, w którego portfolio figuruje m.in. wciągająca gra logiczna Hexologic. Pomysł na Trancelation zrodził się natomiast z chęci przygotowania takiego tytułu, jaki to oferowałby odbiorcom typową rozrywkę, swatając ją zarazem z treściami proponowanymi przez aplikacje językowe. Co istotne, twórcom szczególnie zależało na tym, by zrobić stuprocentową grę, a nie produkt bliższy tradycyjnym programom edukacyjnym. Już teraz można zresztą śmiało zaryzykować stwierdzenie, że biznesplan się powiódł. Czemu? Otóż prezentacje na poznańskich targach PGA 2017 wzbudziły oczekiwane przez deweloperów wrażenia. Nie wspominając o tym, że rodzimy projekt spotkał się wtedy z pozytywnym odzewem.


Trancelation to dynamiczna zręcznościówka, która zaprasza graczy do neonowego świata fraktali, zmieniającego się w rytm energetycznej ścieżki dźwiękowej. Zabawa polega tutaj nie tylko na testowaniu refleksu, lecz również rozwijaniu lingwistycznych talentów. Stąd będziemy musieli szybko przypominać sobie prawidłowe tłumaczenia, a tym samym łączyć widoczne na ekranie słowa w znaczeniowe pary. Przykładowo, polską „imprezę” da się zatem dopasować do angielskiego „party”. By zaś nie było za łatwo, na zaliczanych planszach nie zabraknie utrudnień w rodzaju rozmaitych wrogów czy ruchomych ścian. Mało tego, zespół deweloperski ze stolicy pamięta też o takich osobach, których wolą się po prostu odprężyć, zamiast uczyć języków. Na nich czekać będzie bowiem specjalny wariant „Arcade”, zastępujący słowa różnymi „znajdźkami”.

Zainteresowanych tą polską produkcją odsyłam do jej karty na Steamie. Co ciekawe, Trancelation już we wczesnym dostępie umożliwi nam przetestowanie wszystkich trybów z pełnej wersji, którą to przewidziano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.