poniedziałek, 1 października 2018

Fury Unleashed z lokalną kooperacjąFury Unleashed, gra typu rogue-lite action-platformer, która jest obecnie dostępna w usłudze Steam Early Access, została wraz z początkiem października rozszerzona o lokalny tryb kooperacji. Dzięki temu fani zabawy, jaką to serwuje krakowskie Awesome Games Studio, mogą umilać sobie teraz czas kanapowymi sesjami ze znajomym. Ale nie tylko, bo przyjaciela do takiego co-opa zaprosimy też przez Internet, posiłkując się streamingiem Parsec.

Warto wiedzieć, iż wyżej wymieniona opcja rozgrywki nie jest jedyną rzeczą, wchodzącą w skład ostatniej aktualizacji. Oprócz tego, dostajemy bowiem nową muzykę, którą skomponowali Adam Skorupa oraz Krzysztof Wierzynkiewicz. Świat gry wzbogacony z kolei został o tajne i losowo porozrzucane przejścia, dodatkowych NPCów, a także elitarnych wrogów, stanowiących swoistą formę pośrednią pomiędzy najpotężniejszymi bossami i podstawowymi rodzajami oponentów. Pojawia się jeszcze specjalny, złoty tusz, który pełni funkcję waluty, pozwalając na zakup przydatnych przedmiotów. Skąd w ogóle wytrzaśniemy zasoby tego konkretnego atramentu? Ano poprzez ubijanie przeciwników i niszczenie wybranych elementów otoczenia.


Fury Unleashed, które funkcjonowało kiedyś pod nazwą The Badass Hero, to platformowa gra akcji, doprawiona przy okazji formułą rogue-lite. Przeniesiemy się do dwuwymiarowego, komiksowego uniwersum, gdzie – jako zapomniany heros – musimy odzyskać swoją dawną świetność. Droga do realizacji tego zadania wiedzie zaś przez położenie kresu wszechobecnemu chaosowi i wybiciu napotkanych niemilców, częstując ich ochoczo amunicją. Dynamiczne starcia toczone są na proceduralnie generowanych poziomach, a gdy podwinie nam się noga, zaczynamy grę od nowa, przy czym mechanizm permanentnej śmierci zapisuje tutaj poziom rozwoju głównej postaci. Dlatego więc zgon nie odbierze bohaterowi uprzednio zgromadzonego tuszu.

Zainteresowani nabyciem rodzimego projektu w ramach wczesnego dostępu, powinni sprawdzić steamową kartę produktu. Tak na marginesie, jedna z tamtejszych notek aktualizacyjnych (wpis z 1 października bieżącego roku – „Update #41…”) zawiera odnośnik do instrukcji tłumaczącej, jak uruchomić co-opa wspomnianą we wstępie metodą streamingową. Wracając do aktualnie trwającej fazy rozwojowej, Fury Unleashed ma ją opuścić na początku 2019 roku. Co więcej, premiera pełnej wersji PC zbiegnie się z debiutem edycji dla konsol PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.