środa, 17 października 2018

Trancelation debiutuje na Steam Early AccessTak jak to było poprzednio ogłaszane, 17 października we wczesnym dostępie na Steamie pojawiła się gra Trancelation, łącząca czysto zręcznościową rozrywkę z aspektami edukacyjnymi. Nadejście produkcji uczczono przy okazji wypuszczeniem okolicznościowego zwiastuna.

Deweloperom z warszawskiego studia MythicOwl, które ma na swoim koncie m.in. grę logiczną Hexologic i wychowawczą aplikację dla rodziców Parenting Hero, zależy na możliwie najlepszym dostosowaniu się do oczekiwań odbiorców. Dlatego więc postanowili, że wprowadzą najpierw Trancelation do strefy Early Access. Podczas pobytu tytułu w fazie rozwojowej będą zaś wnikliwie analizować wszelkie komentarze i sugestie od społeczności graczy, dopieszczając różne elementy przed premierą finalnej wersji. Polska ekipa nie od dziś zresztą skrupulatnie podchodzi do propozycji ze strony zainteresowanych ich pracą osób. Twórcy są bowiem otwarci na tego rodzaju komentarze już od momentu pierwszej publicznej prezentacji na ubiegłorocznej edycji targów PGA.

Jak zasygnalizowałam we wstępie, Trancelation żeni formułę intensywnej zręcznościówki z zaletami programu edukacyjnego. Ściślej rzecz ujmując, chodzi o naukę języków. Do naszej dyspozycji zostają tutaj oddane plansze pełne fraktali i neonowych barw. Co więcej, akompaniament w postaci elektronicznych brzmień nie ogranicza się do zwykłego tła muzycznego, gdyż energetyczne rytmy wpływają ponadto na wygląd otoczenia. Zadanie gracza polega natomiast na szybkim tłumaczeniu haseł, a tym samym dopasowywaniu słów w innych językach i o identycznych znaczeniach. Nadmienić zarazem trzeba, że zaliczanie kolejnych poziomów wiąże się nie tylko z trenowaniem translacyjnych talentów, lecz również refleksu, a to w obliczu obecnych na planszach przeszkód (np. ruchomych ścian).

Trancelation zadebiutowało z pakietem około 200 list słówek w 7 następujących językach: polski, angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, chiński i rosyjski. Lingwistyczne zasoby gry można jednak poszerzać poprzez tworzenie własnych kompletów wyrazów oraz wgrywanie treści z popularnych programów językowych. Steamowa karta produkcji mieści się pod tym adresem, a poniżej do obejrzenia najświeższy filmik (tzw. Early Access Teaser).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.