środa, 3 października 2018

Ultimate Fishing Simulator – rybki w drodze na konsoleCo prawda o przymiarkach Ultimate Fishing Simulator do konsolowego rynku wiadomo było już wcześniej, ale to w ostatnim czasie doprecyzowano informacje dotyczące tychże planów. Mianowicie zdradzono, iż w pierwszym kwartale 2019 roku przyjdzie pora na wersję dedykowaną Nintendo Switch. Co się zaś tyczy innych sprzętów, dla nich zarezerwowano późniejszy termin. Konsole Xbox One i PlayStation 4 dostaną bowiem swoje edycje w czwartym kwartale przyszłego roku.

Ultimate Fishing Simulator to owoc współpracy między dwoma polskimi firmami, a konkretnie Bit Golem oraz Ultimate Games S.A. Pecetowe wcielenie tej pozycji ukazało się początkowo na Steam Early Access w listopadzie ubiegłego roku, lecz jego pełnoprawna premiera przypada na 30 sierpnia 2018 roku, wraz z opuszczeniem fazy rozwojowej i zyskaniem statusu w pełni ukończonego produktu. Co więcej, to projekt na tyle udany, że – jak chwalą się twórcy – okupujący czołówkę gier wędkarskich z ostatnich lat. A świadczą o tym oceny wystawiane rodzimemu tytułowi, bo zdecydowaną przewagę na Steamie mają obecnie pozytywne opinie odbiorców. Nie brakuje też przychylnych recenzji z wysokimi notami punktowymi.


Tak ciepłe przyjęcie to niewątpliwie dodatkowa mobilizacja przy projektowaniu portów konsolowych, czym aktualnie zajmują się deweloperzy, mając na uwadze dostosowanie swojej propozycji pod możliwości poszczególnych platform. Ale nie tylko nad konwersjami ekipa producencka siedzi, gdyż jednocześnie trwają prace nad płatnymi dodatkami. Te natomiast będą dostępne zarówno na PC, jak i konsolach, acz ze zrozumiałych powodów okazję do przetestowania DLC dostaną wpierw posiadacze blaszaków. Jak swego czasu zapowiadano, pod koniec bieżącego roku pojawi się na Steamie pierwsze rozszerzenie do gry, które to dorzuci kolejne łowisko, wespół z nowymi gatunkami ryb. Łącznie przewidziano pięć dodatków, a każdy następny wychodzić ma co kwartał.

Osoby, które nie miały jeszcze sposobności chwycić za wędkę w ujęciu Bit Golem i Ultimate Games, a chciałyby to zrobić za pośrednictwem Steama, tamtejszą kartę tytułu znajdą pod tym adresem, gdzie można zobaczyć więcej screenów, plus zwiastuny promujące grę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.