środa, 9 października 2019

Chernobylite – wczesny dostęp tuż tuż, a teraz nowy zwiastunJuż niebawem, bo 16 października, w ramach wczesnego dostępu zadebiutuje Chernobylite, postapokaliptyczny survival horror od gliwickiego studia The Farm 51. Jest to zatem termin zgodny z ostatnimi zapowiedziami, acz twórcy jednocześnie poinformowali, iż gra ukaże się tego dnia nie tylko na Steam Early Access, lecz również w podobnym programie na GOGu, czyli w tamtejszej usłudze „Games in Development”. Ponadto ogłoszono, że cena produkcji została ustalona na 99 zł. By zaś podkręcić atmosferę przed bliskim nadejściem tytułu, pochwalono się kolejnym zwiastunem. Tym razem przyszła pora na filmik, który pokazuje nam, z jakim skutkiem odtworzono w grze Czarnobylską Strefę Wykluczenia.

Jak kiedyś sygnalizowałam na moim blogu, polskiemu zespołowi deweloperskiemu, który stoi za przygotowaniem Chernobylite, zależy na zapewnieniu graczom możliwie najbardziej realistycznych wrażeń podczas przemierzania trójwymiarowego środowiska. W tym celu rodzima ekipa posłużyła się natomiast autorską technologią Reality 51, opartą na wykorzystaniu fotogrametrii i innych zaawansowanych technik skanowania 3D. Efekty takowych prac prezentuje właśnie poniższy, najświeższy materiał video, na którym to zestawiono rzeczywiste miejsca z ich wirtualnymi wcieleniami.


Co więcej, troska o realizm w grze nie skończy się na dopieszczonej warstwie wizualnej, a tym samym na cyfrowej rekonstrukcji Prypeci oraz Czarnobyla. A to dlatego, iż możemy też liczyć na rosyjskie dialogi. Warto równocześnie nadmienić, że zaangażowano do takiego dubbingu aktorów znanych z popularnych serii Metro tudzież S.T.A.L.K.E.R. Poza tym, dostaniemy także rosyjsko- i angielskojęzyczne napisy, ale to bynajmniej nie koniec. Niedługo po wczesnodostępowym debiucie pojawią się bowiem jeszcze kolejne wersje językowe (angielski i ukraiński voice acting, plus tekst m.in. po polsku, francusku, węgiersku czy niemiecku).

Premiera pełnej wersji Chernobylite nastąpić ma w drugiej połowie przyszłego roku, ale za to praktycznie na dniach wystartuje wspomniana wcześniej faza rozwojowa, w trakcie której deweloperzy będą oczywiście otwarci na wszelkie opinie ze strony graczy.  Tak więc – jak już pisałam – 16 października 2019 roku tytuł ten zasili katalogi sklepów Steam i GOG. A co do pierwszego z wyżej wymienionych serwisów, przypominam, że polska propozycja od dłuższego czasu posiada tam stosowną kartę. Dodam, iż na steamowej witrynie Chernobylite można też znaleźć więcej szczegółów o tej obiecującej produkcji, która to kusi odbiorców takimi atrakcjami jak dla przykładu możliwość swobodnej eksploracji, nieliniowa fabuła czy bazujący na fizyce i chemii system wytwarzania przedmiotów.


4 komentarze:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.