czwartek, 24 października 2019

Viro Move – fitness i akcja w VR z wersją demoNiezależne studio Fit Reality z Warszawy szykuje ciekawy projekt o nazwie Viro Move, który to połączy zręcznościową zabawę w goglach VR ze spalającym kalorie treningiem fitness. Premiera produkcji nastąpić ma niebawem na PC VR i PS VR, przy czym wpierw światło dzienne ujrzą wersje dla urządzeń HTC Vive, Oculus Rift i Valve Index, a zaraz po nich dojdą edycje dedykowane Oculus Quest oraz PlayStation VR. Jednakże pecetowi gracze, którzy dysponują sprzętem do wirtualnej rzeczywistości, mogą już teraz poczuć przedsmak tej obiecującej rozrywki. A to za sprawą darmowego dema, jakie trafiło w bieżącym tygodniu do sieci.

Viro Move jest propozycją przygotowaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości i z jednoczesną dbałością o to, aby wykonywane w trakcie rozgrywki ruchy imitowały aktywność sportową. Z tym, że bynajmniej nie chodzi tutaj o stwarzanie pozorów. Wręcz przeciwnie, polscy deweloperzy pragną bowiem przenieść na grunt VR prawdziwy trening w taki sposób, byśmy nie tylko nabijali punkty w grze, lecz również faktycznie poprawiali swoją kondycję. Ba, zaimplementowano nawet specjalny algorytm, dzięki któremu nasze czynności będą skrupulatnie analizowane, a każda sesja zostanie podsumowana pod kątem spalonych kalorii.


Tytuł spod szyldu Fit Reality kusi także perspektywą zabawy, która to dostosuje się do potrzeb oraz umiejętności odbiorcy. Dlatego możemy spodziewać się zarówno lżejszych, jak też bardziej wymagających ćwiczeń. Co więcej, trenowanie w wirtualnym środowisku odbędzie się pod postacią wyzwań, które polegają na wymachiwaniu mieczem, strzelaniu z pistoletu tudzież założeniu rękawic bokserskich. Oprócz tego, produkcja powinna bez trudu zdać egzamin podczas rodzinnego relaksu czy wizyt znajomych, ponieważ przewidziano obecność lokalnego trybu wieloosobowego (tzw. „hot seat”). A wszystko to w scenerii 5 zróżnicowanych i klimatycznych światów oraz przy akompaniamencie zsynchronizowanej z rozgrywką muzyki.

Osoby, które zainteresowane są przetestowaniem bezpłatnej próbki Viro Move, mogą pobrać demo gry z platformy Steam. A poniżej do obejrzenia najnowszy zwiastun.

3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. No i przyznać trzeba, że twórcy kreatywnie podeszli tu do tematyki fitnessu. :)

      Usuń
  2. To dopiero początek, będzie tylko lepiej! ;)

    OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.