piątek, 11 października 2019

Counter Terrorist Agency – nowy zwiastun gryCounter Terrorist Agency to produkcja, której mechanika bazować ma na połączeniu strategii czasu rzeczywistego z symulatorem i elementami zarządzania. Małą próbkę tego, co twórcy szykują dla graczy, demonstruje zaś udostępniony w bieżącym tygodniu zwiastun. Najświeższy materiał video skupia się bowiem na fragmentach rozgrywki, prezentując m.in. takie funkcje jak monitorowanie podejrzanych czy korzystanie ze wsparcia wyższych szczebli władzy.

Projektowaniem tytułu zajmuje się polski zespół deweloperski z Play2Chill, studia znanego poprzednio pod nazwą WarSaw Games. Podstawowy cel gracza polegać tutaj będzie na udanym kierowaniu organizacją antyterrorystyczną, a tym samym na udaremnianiu ataków, mających miejsce w różnych częściach naszego globu. W odnoszeniu sukcesów nieodzowne okażą się nowoczesne narzędzia inwigilacji, jakie to zostaną nam oddane do dyspozycji. Dzięki temu będziemy mogli podsłuchiwać telefoniczne konwersacje, rozszyfrowywać tajne wiadomości mailowe, docierać do rozmaitych, podejrzanych grup, wyszukiwać szczególnie niebezpiecznych osobników i – naturalną koleją rzeczy – likwidować zagrożenia.


Co oczywiste, sprawowanie kontroli nad tytułową Agencją nie obędzie się bez przemyślanego, strategicznego działania. Od tego zależeć ma nie tylko bezpieczeństwo całego świata, lecz również dobre imię zarządzanej przez nas organizacji. Ewentualne pomyłki (np. aresztowanie niewinnego) pociągnie zatem za sobą niemiłe konsekwencje, włącznie z uszczupleniem posiadanych zasobów. Nadmienić zarazem trzeba, że taktyczne planowanie wymagać też będzie żwawej oceny potencjalnych zysków i strat. Na dokładkę, nie unikniemy nawet takich trudnych decyzji jak konieczność poświęcenia kogoś po to, żeby utorować sobie drogę do ważnych danych.

Steamową kartę produktu ulokowano pod tym adresem, więc ewentualni zainteresowani mogą dodawać grę do swoich list życzeń. Counter Terrorist Agency zawitać ma do sklepu firmy Valve w wersji dedykowanej komputerom z systemem Windows, a niebawem powinien zostać ujawniony konkretny termin premiery. Wspomniany we wstępie filmik do obejrzenia poniżej.


3 komentarze:

  1. Środkowe zdjęcie wygląda jak scena wyjęta z filmu Science-Fiction :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurczę, chyba nie mój typ, choć Ty zawsze wyciągasz ciekawe rzeczy.

    OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.