piątek, 18 października 2019

Weakless na XBO i PC pod koniec listopadaZnana jest dokładna data premiery Weakless, trójwymiarowej gry logiczno-przygodowej, w której to pomyślunek i zręczność zaprocentować mają iście magicznymi wrażeniami. Do ratowania fantastycznej krainy Oplotków przystąpimy już niebawem, a konkretnie 29 listopada bieżącego roku. Tytuł, za którego opracowaniem stoją polskie zespoły Punk Notion i Cubeish Games, zadebiutuje powyższego dnia na komputerach PC oraz konsolach Xbox One. Co więcej, udostępniono nowy zwiastun produkcji, pokazując w nim, jak główni bohaterowie – duet nietuzinkowych przyjaciół – wspólnym wysiłkiem radzą sobie z własnymi ograniczeniami.

O tej niezwykłej propozycji pisałam swego czasu na moim blogu, lecz pozwolę sobie dziś przytoczyć najważniejsze informacje w ramach przypomnienia. Otóż w trakcie rozgrywki odbędziemy wyprawę po takich malowniczych sceneriach jak emanujące magią leśne tereny, jaskinie, jeziora czy pozostałości po tajemniczej, starożytnej cywilizacji. Co istotne, rodzimi deweloperzy wykorzystają owe wojaże do tego, by z artystycznym zacięciem przedstawić nam historię o przyjaźni, a także o postrzeganiu rzeczywistości przez osoby niewidome i niesłyszące. Nasi podopieczni – drzewne stworzonka z rasy Oplotków – to bowiem postacie z niepełnosprawnościami. Jeden z protagonistów – ten o spokojniejszym usposobieniu – nic nie widzi, natomiast drugi, który odznacza się bardziej energiczną naturą, egzystuje dla odmiany w świecie ciszy.

Pomimo pewnych ograniczeń, bohaterowie bynajmniej nie znajdują się na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie, to właśnie oni mogą ocalić rodzinne strony przed zagładą, jaka grozi oplotkowemu uniwersum, o ile w porę nie zostanie powstrzymana inwazja Zgnilizny. Działając na zasadzie wzajemnego wsparcia, niepozorni, acz dzielni herosi zmierzą się z szeregiem przeszkód, co przełoży się na obecność różnych zagadek logicznych i środowiskowych. Jak już wcześniej zasygnalizowałam, potrzebne nam też tutaj będą zręczne palce. Samo kombinowanie wymagać ma zaś równocześnie przeskakiwania pomiędzy grywalnymi protagonistami tak, by w danym momencie sterować tą postacią, która zdoła pokonać dany problem przy użyciu swych unikalnych zdolności. Najświeższy filmik do obejrzenia poniżej, a jeśli ktoś przymierzałby się do pecetowej wersji Weakless, to zapraszam na witrynę gry w serwisie Steam.


2 komentarze:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.