czwartek, 5 października 2017

Bear With Me – premiera finałowego epizodu


Rezolutna Amber i jej nietuzinkowi towarzysze powracają, by gracze mogli poznać finał historii, w której bajka brata się z kryminałem noir, nie stroniąc przy okazji od domieszki grozy oraz humoru. Innymi słowy, nadszedł już 5 października, a tym samym trzeci epizod klasycznej przygodówki Bear With Me trafia, zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, do sprzedaży.

Wieńczący serię odcinek to bezpośrednia kontynuacja osobliwych wydarzeń, jakich byliśmy świadkami w debiutanckim rozdziale. Cała opowieść zaczęła się bowiem od tego, jak dziesięcioletnia Amber Ashworth obudziła się nocą, lecz szalejąca wówczas za oknami burza nie była jej największym zmartwieniem. Odnotowawszy zniknięcie starszego brata Flinta, dziewczę przystąpiło do poszukiwań. Na szczęście, nie musiała działać w pojedynkę, a w duecie. Za detektywistyczne wsparcie posłużył zaś prawdziwy ekspert – Ted E. Bear, który co prawda jest pluszowym misiem i przeniósł się na emeryturę, ale nie zatracił śledczej smykałki. Dochodzenie zaprowadziło bohaterów na ulice metropolii Paper City, zamieszkałej przez antropomorficzne zabawki, podobnie jak dom Amber. Nie zdradzając zbyt wiele, na skutek tego, co stało się w drugim epizodzie, dwójka protagonistów zostaje rozdzielona. Stąd „trójka” postawi niedźwiadka przed koniecznością odnalezienia przyjaciółki.


Finałowy rozdział ma być największym epizodem spośród wszystkich odsłon, a dokładniej rzecz ujmując, chorwacki zespół deweloperski z Exordium Games wspomina o rozmiarach trzykrotnie przekraczających gabaryty pierwszego odcinka. Końcówka ponownie pozwoli zwiedzić nam ręcznie rysowany świat, który odmalowano przy pomocy monochromatycznej, acz nastrojowej kolorystyki, z okazjonalnymi akcentami pod postacią intensywnej czerwieni. W dalszym ciągu będziemy tu mieli do czynienia z wypatrywaniem cennych dla śledztwa wskazówek, rozwiązywaniem zagadek oraz rozmowami, które nie żałują błyskotliwych one-linerów ani popkulturowych aluzji. Przyznam, że wiążę spore nadzieje z nowymi perypetiami panny Ashworth i prywatnego detektywa, będącego swoistą pluszową odpowiedzią na bohatera z kart kryminałów Raymonda Chandlera. Odcinek numer jeden stanowił solidny wstęp, a jeszcze lepsza „dwójka” bardzo dobrze rozwijała powzięte koncepcje. Oby zatem rozstrzygnięcie zafundowało nam, jak obiecują twórcy, powody do dużej satysfakcji.


Jak zakończą się losy bohaterów? Co skrywa się za poszczególnymi znakami zapytania, włącznie z wątkiem tajemniczego piromana o ksywce Red Man? Bear With Me – Episode 3 już dostępny, tak jak poprzednie rozdziały w wersji na systemy Windows, Mac Os i Linux. Najświeższy odcinek, a także te wcześniejsze, można zakupić za pośrednictwem Steama albo Humble Store. Nowy trailer do obejrzenia poniżej – materiał dotyczy oczywiście trzeciego epizodu, lecz zawiera też istotne odniesienie fabularne do drugiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.