wtorek, 10 października 2017

Indygo na nowym zwiastunie10 października przypomina o istotnym problemie, jaki niestety bywa czasami bagatelizowany. Dziś przypada bowiem Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, z okazji którego wypuszczono nowy zwiastun gry Indygo.

Firma Fat Dog Games, która zajmuje się wydawaniem produkcji z segmentu indie, nieprzypadkowo zdecydowała się na taką datę publikacji trailera. Jak już swego czasu wspominałam na łamach mojego bloga, narracyjna przygodówka autorstwa Pigmentum Game Studio bierze pod lupę depresję i związane z nią zaburzenia nastroju. Mianowicie chorobą tą dotknięty jest główny bohater owego tytułu – malarz o imieniu Tomasz. Nic więc dziwnego, że projekt, którego twórcy pragną uwrażliwić odbiorców na poruszane kwestie, daje o sobie znać akurat w taki dzień.

Na skutek postępującej depresji Tomasz wybrał izolację od świata zewnętrznego, zamykając się we własnym atelier. Mimo że otrzymuje pewne wsparcie od swojej dziewczyny Anny, taka sytuacja musi być wreszcie jakoś rozwiązana. Na zakończenie tej historii mają zaś rzutować decyzje gracza. Podjęte wybory, nawet te drobne, wpłyną dodatkowo na wystrój pomieszczenia, stanowiącego jedyne miejsce akcji. Monochromatyczna oprawa wizualna, na którą składają się grafiki w wykonaniu studentów Akademii Sztuk Pięknych, będzie ulegać zmianom zależnym od aktualnej kondycji psychicznej malarza. Co więcej, artystyczne manifestacje idą tutaj w parze z ogromnym zaangażowaniem naukowym, a dowodzą tego konsultacje, jakie odbyto na potrzeby produkcji z psychiatrami, psychologami i cierpiącymi na omawiane zaburzenia osobami.


Chociaż objawy depresyjne, które są motywem przewodnim Indygo, występują u kilkuset milionów ludzi, nierzadko zostają błędnie zinterpretowane. Jednakże mylenie tej choroby ze zwykłą huśtawką nastrojów nie działa na korzyść zmagających się z nią osób, które nie potrafią poradzić sobie z kłopotami ani tym bardziej wieść normalnej egzystencji. Co gorsza, depresja nie tylko odbija się na życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym, lecz w skrajnych przypadkach może również skończyć się samobójstwem. Wprawdzie obecnie nie brakuje środków do skutecznej walki z tym schorzeniem, ale i tak wiele dotkniętych nim ludzi pozostaje bez należytej opieki medycznej. Jedną z konsekwencji zaistniałego problemu jest zatrważająca liczba samobójstw, sięgająca prawie 800 tys. ludzi.

Najświeższy zwiastun, który promuje ambitną propozycję od Pigmentum Game Studio, możecie obejrzeć poniżej. Premiera gry już niedługo, bo 24 października. Niemniej zainteresowani zakupem tytułu mogą go w każdej chwili dodać do swojej listy życzeń, zaglądając na steamową kartę produktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.