środa, 4 października 2017

Październikowa premiera HeliborneDeweloperzy z JetCat Games, wespół z wydawcą Klabaterem, ujawnili dokładną datę premiery Heliborne – lotniczej gry akcji, w której znajdą coś dla siebie zarówno zdeklarowani single, jak i zwolennicy zabaw grupowych. Za sterami wojskowych śmigłowców zasiądziemy na dniach, bo 12 października bieżącego roku.

Gwoli ścisłości, ten niezależny projekt dał się już w pewnym stopniu poznać społeczności graczy, która mogła też dołożyć swoje trzy grosze przy procesie rozwoju Heliborne. A działo się tak za sprawą uprzedniego debiutu produkcji w usłudze Wczesnego Dostępu na Steamie, gdzie zdołała zyskać satysfakcjonującą przychylność ze strony odbiorców. Jesienne entrée będzie zatem wyjściem ze strefy Early Access, co przełoży się na obecność nowych trybów rozgrywki. Ponadto, twórcy obiecują dalsze wspieranie tytułu po wypuszczeniu pełnej wersji, wydając darmowe łatki oraz płatne DLC. Warto jednocześnie nadmienić, że nabywcy będą mogli nadal wnosić swój aktywny wkład poprzez tworzenie zawartości w ramach Warsztatu Steam.


Misje, które przygotowali autorzy Heliborne, rozgrywają się w realiach autentycznych konfliktów zbrojnych, jakie miały miejsce na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Przeniesiemy się dla przykładu do Wietnamu lat 70. ubiegłego wieku oraz do Kosowa roku 1998, by wziąć udział w tamtejszych działaniach wojennych. Taka rozpiętość zafunduje nam zarazem małą lekcję historii z zakresu lotnictwa. Pokierujemy bowiem 50 modelami wiernie odwzorowanych helikopterów, począwszy od maszyn używanych w latach 50. minionego stulecia, a kończąc na współczesnych śmigłowcach. Oprócz tego, dostaniemy ponad 100 wariantów uzbrojenia. Co do dostępnych trybów, te, jak wcześniej napomknęłam, obejmują kampanię dla pojedynczego gracza, a także kooperację dla 2-4 osób i multi ze starciami na otwartych mapach (do 16 zawodników).


Według zapewnień producentów i wydawcy, przy tworzeniu tego tytułu starano się uzyskać kompromis pomiędzy czysto zręcznościową zabawą i realistyczną symulacją latania. Co istotne, podczas projektowania gry zasięgnięto fachowej porady, a rolę konsultanta pełnił tutaj major Mackewicz Valery Genrihowicz, absolwent Akademii Lotniczej im. prof. N. Żukowskiego i J. Gagarina. Do ważnych punktów jego zawodowej kariery należy zaliczyć planowanie różnych akcji z zastosowaniem helikopterów, otrzymanie Orderu Męstwa za militarne zasługi oraz funkcję Głównego Instruktora-Badacza Mi-24 w Wojskowym Centrum Lotniczym w Moskwie.

Heliborne zaoferuje wsparcie dla różnych kontrolerów: padów, joysticków (flighsticków), a także poczciwego duetu klawiatury i myszki. Ogłoszeniu daty premiery towarzyszyła publikacja nowego zwiastuna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.