niedziela, 10 grudnia 2017

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #83


Rzesze fanów Life is Strange zostały ostatnio uradowane nowiną o dacie premiery trzeciego epizodu prequela Before the Storm, którą to ustalono na 20 grudnia (PC, XBO, PS4). Słowem, akurat tak, by mogli odetchnąć pomiędzy świątecznymi porządkami a niedaleką wszak perspektywą zajadania karpia i innych wigilijnych specjałów. Co się tyczy samego przeglądu przygodówkowych wieści, w tym odcinku rządzą kryminalne foty ze Szwecji, koniec świata na starodawnych rycinach, wirtualne średniowiecze Kena Folletta oraz afrykańska postapokalipsa.


Nowa Carol Reed w styczniu 2018
Skandynawskie studio MDNA Games planuje wypuścić na początku przyszłego roku kolejną, trzynastą już część swojej flagowej marki Carol Reed Mystery. Chociaż w The Birdwatcher, bo taką nazwę nosi nadchodząca odsłona, powraca doskonale znana sympatykom cyklu bohaterka, ów fakt tradycyjnie nie oznacza, że nowi gracze powinni wstrzymać się z testowaniem produkcji, póki nie zaliczą jej poprzedniczek. Nic z tych rzeczy. Jak to często w kryminalnych seriach bywa, poszczególne historie skupiają się bowiem na rozwiązywaniu różnych zagadek.

Co tym razem czeka angielską detektyw Carol Reed, która mieszka na terenie Szwecji? Przegnawszy paskudną grypę, zgadza się przyjąć niezbyt pasjonujące, lecz pozornie łatwe zlecenie, by popracować i równocześnie nie nadwyrężać sił po chorobie. Niejaka Immodia prosi o wytropienie wdowca Henrika, wokół którego kręciła się w celach matrymonialnych. Mężczyznę gdzieś nagle wcięło, a w trakcie śledztwa nasza protagonistka szybko zrozumie, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niżli wskazywały wstępne przypuszczenia. Całość zrealizowana zostanie jak zwykle w formie pierwszoosobowego point and clicka, z grafiką wykorzystującą fotografie. The Birdwatcher ukaże się na pecetach i Makach, a zainteresowanych galerią screenów odsyłam do oficjalnej witryny gry.


Apokalipsa Harry’ego w 2018 r.
W pierwszych miesiącach 2018 roku możemy wypatrywać przygodówki Apocalipsis: Harry at the End of the World. Projektowaniem tej niezależnej pozycji zajmuje się mały zespół deweloperski z warszawskiego Punch Punk Games, a rodzima firma Klabater włączyła ją do wydawniczego katalogu. Produkcja pozwoli prześledzić losy mężczyzny o imieniu Harry, który cierpi po stracie miłości swojego życia. Ba, rozpacz nieboraka nabiera wymiarów końca świata, co stanie się pretekstem do odbycia osobliwej i niebezpiecznej podróży, z nadzieją na odzyskanie ukochanej. Gracz dostanie natomiast możliwość przemierzenia krainy, której kształt zrodził się z inspiracji XV- i XVI-wiecznymi rycinami. Ponadto, ogromną rolę wśród źródeł natchnienia odegrały średniowieczne wierzenia oraz filozofia, a także Apokalipsa św. Jana. Co do mechaniki, należy spodziewać się rozgrywki point and click w stylu czeskiego studia Amanita Design (m.in. Machinarium czy seria Samorost). Steamową kartę produktu znajdziecie pod tym adresem.Filary Ziemi – data premiery księgi nr 2
O tym, że druga księga wirtualnych Filarów Ziemi zadebiutuje w grudniu, mówiono już od jakiegoś czasu. Niemniej dopiero przed kilkoma dniami wypłynął dokładny termin premiery następnego epizodu, opatrzonego podtytułem „Siejąc wiatr”. A nastąpi ona lada moment, bo 13 grudnia, przy czym chodzi wyłącznie o Steam. Użytkownicy GOGa muszą poczekać do końcówki tego miesiąca, zaś posiadacze PS4 oraz XBO trochę dłużej – do ostatnich dni stycznia 2018 roku. Według doniesień z obozu twórców – niemieckiego studia Daedalic Entertainment, dramatyczna fabuła zyska tu jeszcze bardziej gwałtowny charakter, a gameplay zostanie wzbogacony o więcej interaktywnych momentów, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej formy narracji, która stara się wiernie oddać ducha powieściowego oryginału Kena Folletta. Oprócz tego, doprecyzowano, kiedy pojawi się zapowiadana na przyszły rok księga trzecia („W oku cyklonu”). Ta z kolei ujrzeć ma światło dzienne w maju 2018 roku.Beautiful Desolation – gameplay video
Niezależne The Brotherhood z Kapsztadu (RPA) opublikowało w sieci nowy filmik promujący Beautiful Desolation, izometryczną przygodówkę, której akcja przeniesie odbiorców do postapokaliptycznej Afryki. Najświeższy materiał prezentuje fragment rozgrywki, by – na przykładzie tętniącej życiem osady The Kettle – zademonstrować różnice między aktualnie tworzonym projektem a poprzednimi produkcjami studia. W przeciwieństwie do Stasis i Cayne, które ze zrozumiałych powodów koncentrowały się na poczuciu osamotnienia oraz izolacji, Beautiful Desolation zaoferuje uniwersum wypełnione dużą liczbą postaci (ludzie, roboty czy dziwne zwierzęta). Udostępnione przez deweloperów video do obejrzenia poniżej, a przewidywana data nadejścia gry to październik 2019 roku. Tytuł z pewnością trafi na Windowsy, lecz planowane są też wersje dla systemów Mac OS i Linux.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.