piątek, 22 grudnia 2017

International Space Station Tour VR, czyli astronautą byćWarszawskie studio The House of Fables, które ma na swoim koncie m.in. Wrath of Loki VR Adventure oraz serię Eventide, zaprasza do odbycia kształcącej, kosmicznej podróży, by zasmakować życia astronauty bez wyściubiania nosa poza własne cztery ściany. A to za sprawą aplikacji o nazwie International Space Station Tour VR.

Żeby móc obsłużyć przygotowany przez polską firmę program, należy posiadać zestaw nagłowny Windows Mixed Reality, który współpracuje z systemem Windows 10. Kto zaś dysponuje takim sprzętem, najprawdopodobniej ucieszy się na wieść, że International Space Station Tour VR zostało udostępnione za darmo. Co ważne, w parze z nieodpłatnym modelem dystrybucji idzie tutaj – jak obiecuje producent – realistyczne doświadczenie pobytu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dzięki temu zainteresowani tytułem odbiorcy dostaną szansę zapoznania się z wykonywanymi tam badaniami, a także rzucenia okiem na Ziemię z odległości 400 km.


Ta darmowa aplikacja wpisuje się zatem w nurt produkcji, którym nie można odmówić walorów dydaktycznych. Posiłkując się technologią 360º, The House of Fables zaprojektowało wirtualną wizytę po poszczególnych modułach stacji (np. amerykańskich czy japońskich). Funkcjonowanie owej placówki zostało natomiast bliżej zaprezentowane poprzez implementację filmów edukacyjnych oraz interaktywnych informacji. Warto jednocześnie podkreślić, iż na oprawę wizualną złożyły się wysokiej jakości fotografie od Europejskiej Agencji Kosmicznej. Co do użytych materiałów video, zostały one nagrane przez Samanthę Cristoforetti, słynną astronautkę włoskiego pochodzenia.

Wprawdzie sama nie mam stosownego urządzenia, by odpalić International Space Station Tour VR, ale od zawsze kibicuję tytułom, które starają się czegoś nauczyć, równocześnie dostarczając wrażeń z pogranicza rozrywki. Dlatego sądzę, że warto obadać propozycję od rodzimego dewelopera, o ile oczywiście korzystamy z gogli Windows Mixed Reality. Jeśli więc macie takie możliwości, no i chęci, powinniście sprawdzić kartę produktu w sklepie Microsoftu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.