wtorek, 5 grudnia 2017

Fallen Legion+ zmierza na PCJeśli żałowaliście, że nie macie PS4 ani PS Vity, bo ciągnęło Was do Fallen Legion, to najwyższa pora przestać się tym martwić. Skoro grywacie na komputerach PC, dostaniecie szansę, by nadrobić zaległości i zaznajomić się bliżej z marką sygnowaną przez amerykańskie YummyYummyTummy. Na poczciwe blaszaki zawita bowiem Fallen Legion+, a co więcej, ujawniono konkretną datę premiery – 5 stycznia 2018 r.

Fallen Legion+ to połączone w całość, obie dotąd wydane części, jakie trafiły latem bieżącego roku pod strzechy posiadaczy konsol od firmy Sony. Mowa o Fallen Legion: Sins of an Empire, które pojawiło się na PlayStation 4, a także o Fallen Legion: Flames of Rebellion, wypuszczonym dla odmiany w wersji dedykowanej PlayStation Vita. Uraczenie pecetowców tego rodzaju pakietem jest zresztą bardzo zrozumiałym posunięciem. Fabularne warstwy poszczególnych gier wzajemnie się wszak dopełniają, ukazując z dwóch perspektyw konflikt, jaki trawi fantastyczne królestwo Fenumii.


O tymże uniwersum pisałam na łamach bloga przy okazji jego konsolowego debiutu, lecz – z racji nadchodzącej edycji dla komputerów – pozwolę dziś sobie przytoczyć parę podstawowych informacji. Mianowicie takie partie scenariusza Fallen Legion+, które pochodzą z Sins of an Empire, poświęcone są księżniczce o imieniu Cecille, córce zmarłego króla. Dziedziczka musi ochronić rodowe włości przed definitywnym upadkiem, w czym pomoże jej dość osobliwy towarzysz, a konkretnie gadająca księga. Wątki z Flames of Rebellion koncentrują się natomiast na oponencie Cecille – Legatusie Laendurze. Jegomość ten dowodzi armią, przy wsparciu której zamierza odebrać panującej obecnie familii władzę nad Fenumią.


Losy bohaterów przystrojono dwuwymiarową, ręcznie rysowaną grafiką, a gameplay przybiera tutaj formę action RPG, która zezwoli na kontrolowanie do 4 postaci równocześnie. Rzecz jasna dużo czasu zajmą nam walki, jakie stoczymy nie tylko z licznymi, acz pomniejszymi wrogami, lecz także z dającymi w kość bossami. Praktyka czyni jednak mistrza, więc warto trenować wyprowadzanie potężnych kombosów oraz skuteczne blokowanie ataków. Dzięki zdobytej wprawie nikt nam nie podskoczy – czy to zwykli żołdacy, czy ziejący ogniem smok. Mało tego, w grze znajdą też coś dla siebie zwolennicy moralnych dylematów, ponieważ innym nieodłącznym elementem mechaniki jest system wyborów i konsekwencji. Przykładowo, ożywienie martwego członka drużyny może wiązać się ze skrzywdzeniem głodującej wioski poprzez nałożenie podatku. Sam graczu decyduj, co w takich problematycznych sytuacjach zrobić.

Zainteresowani nabyciem Fallen Legion+ będą mogli zakupić grę na Steamie, gdzie otrzymała już swoją kartę. Oficjalna witryna projektu mieści się zaś pod tym adresem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.