poniedziałek, 11 grudnia 2017

Lost Grimoires 2 wkrótce na XBO i PS4Fani casualowego grania na konsolach powinni zapamiętać sobie datę 15 grudnia, ponieważ już w najbliższy piątek Lost Grimoires 2: Shard of Mystery otrzyma edycje dedykowane Xboksowi One oraz PlayStation 4. Wtedy to przyjdzie im ruszyć za pewnym zakochanym księciem, próbując nie tylko zadbać o rozochoconego młodzieńca, lecz również uratować całe królestwo.

Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (Zaginione Księgi 2: Okruchy Przeszłości) to pozycja, która, podobnie jak poprzednia odsłona cyklu, zawdzięcza swoje powstanie producencko-wydawniczej współpracy pomiędzy warszawskim World-Loom a katowickim Artifex Mundi. W drugiej części rodzimej serii przenosimy się do fantastycznego uniwersum, gdzie przypada nam rola królewskiej nauczycielki i protektorki, wywodzącej się z domu Gryfa. Kobieta roztacza mentorską opiekę nad młodym następcą tronu, który praktycznie tuż przed koronacją opuszcza cichaczem pałac, by zdążyć na potajemną randkę z urodziwą dziewczyną.

Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (PS4)

Nasza protagonistka pragnie oczywiście jak najszybciej odnaleźć dziedzica, lecz sprawa nie skończy się na tym, iż pociągnie niesfornego chłopaka za ucho i od razu przywoła go do porządku. Tak łatwo, jak wcześniej wspomniałam, niestety nie będzie, gdyż deweloperzy przyszykowali znacznie poważniejszą aferę. Okoliczne ziemie są w nielichym kłopocie, co zmusi główną bohaterkę do odbycia niebezpiecznej wędrówki i stawienia czoła różnym przeszkodom. W międzyczasie zgłębimy też sekrety dotyczące pewnej klątwy, a wielki finał nie obędzie się bez starcia z personą, która postanowiła napsuć tutaj wszystkim krwi. Jest nią wredna wiedźma Drosera, od dawna zresztą marząca o urobieniu świata na swoją modłę.


Klasyczna historia o walce dobra ze złem została ubrana w rozgrywkę, która bazuje na przyjemnym połączeniu przygodówki i elementów typu hidden object. Wersje dla XBO i PS4 zaoferują rzecz jasna sterowanie dostosowane do padów, by dostarczyć graczom możliwie najbardziej komfortowych doznań podczas sesji przed konsolą. Prócz scen z wypatrywaniem ukrytych obiektów, natkniemy się na labirynty i innego rodzaju zagadki, w tym dla przykładu zadania wykorzystujące alchemiczne talenty królewskiej mentorki. Pod względem wizualnym, dostaniemy natomiast oprawę, na którą złożą się atrakcyjne, ręcznie malowane lokacje.

Jeśli więc kusi Was Lost Grimoires 2 w konsolowym wydaniu, przypominam, że premiera takiego wcielenia tytułu już 15 grudnia. Warto zainteresować się tą produkcją, co mogę potwierdzić dzięki własnym doświadczeniom, przechodząc niegdyś grę na PC. Poniżej zobaczycie zaś kilka przykładowych obrazków z wersji przeznaczonych na nowe platformy.

Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (XBO)

Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (PS4)

Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (XBO)

Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (XBO)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.