piątek, 15 grudnia 2017

Komiks „Kholat: Aftermath Część 1” już dostępnySmutne wydarzenia na Przełęczy Diatłowa do dziś owiane są szerokim płaszczem tajemnicy, stając się idealną podstawą dla wielu różnorakich teorii. Swoje trzy grosze do tematu postanowiło też dorzucić bielskie studio IMGN.PRO, które w czerwcu 2015 roku wypuściło na rynek PC grę o nazwie Kholat. Rok 2017 zaprocentował zaś debiutem wersji konsolowych (marzec – PS4, czerwiec – XBO). Ale nie tylko, bo i w bieżącym miesiącu rodzima marka dała o sobie znać. Otóż 15 grudnia miała miejsce premiera komiksu, będącego kontynuacją historii, jaką przybliżał odbiorcom Kholat.

Samą grę omawiałam niegdyś w swojej recenzji, więc po bardziej szczegółowe informacje, które dotyczą tejże produkcji, odsyłam do tamtego tekstu, dostępnego zresztą na moim blogu. W dzisiejszej notce przypomnę jedynie pokrótce, że to pierwszoosobowe połączenie symulatora spaceru z elementami grozy. Projekt ten wziął na warsztat tragedię z 1959 roku, do jakiej doszło pośród mroźnych uralskich szczytów (Igor Diatłow wybrał się z grupą studentów na górską wyprawę, która kosztowała nieszczęśników utratę życia). Gracz ruszał natomiast tropem owej zagadki, wędrując po otwartym, zimowym świecie. Co istotne, oszczędny model narracji, który polega tu na zbieraniu notatek, sprzyjał rozmaitym znakom zapytania. Pewne niedopowiedzenia zostaną jednak rozwiane właśnie za pośrednictwem komiksowego wcielenia Kholata, a rozplanowano go na serię czterech zeszytów.


Póki co ukazał się pierwszy z wyżej wspomnianych komiksów, które mają za zadanie uzupełniać i rozwijać wątki podjęte przez wirtualny pierwowzór. „Kholat: Aftermath Część 1” to 40-stronicowa pozycja, pozwalająca nam poznać m.in. dalsze losy głównego bohatera produkcji – Vitaliya Grazeniuka. Dowiemy się jeszcze co nieco o enigmatycznym Antonie, a także o Sekcji 22, gdzie przeprowadzano tajemnicze eksperymenty i pewne rzeczy przypuszczalnie nie poszły zgodnie z myślą kierowników bajzlu. Pojawią się ponadto dwaj moskiewscy milicjanci, którzy w pierwszym zeszycie dopiero rozpoczynają swoje śledztwo. Warto przy tym nadmienić, iż owych reprezentantów służb prawa interesuje przede wszystkim wyjaśnienie zaistniałych zdarzeń w możliwie najbardziej racjonalny sposób.

„Kholat: Aftermath Część 1” zakupicie drogą dystrybucji cyfrowej na Steamie, uiszczając kwotę równą 9,99 zł. Do karty produktu przeniesie Was tenże link.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.